TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

ANNA 7 ноќи

Достапни соби

1/3 студио

Максимално гости:
3

1/3 студио (трикреветно студио) три единечни кревети (или еден брачен и еден единечен)
Кујна, тоалет, телевизор, тераса, безжичен интернет (бесплатно) и клима (доплата 7 € на ден).
Во склоп на вилата се наоѓа и базен кој Ви е на располагање од 08 – 22 часот секој ден.

1/2 студио

Максимално гости:
2

1/2 студио (двокреветно студио) два единечни кревети (или еден брачен)
Кујна, тоалет, телевизор, тераса, безжичен интернет (бесплатно) и клима (доплата 7 € на ден).
Во склоп на вилата се наоѓа и базен кој Ви е на располагање од 08 – 22 часот секој ден.

Вила
ГРЦИЈА
Лаганас
Laganas, Greece
070 202 777, 047 202 777
MARINOS
7 ноќи

20% Попуст за резервации и целосна уплата до 31.01.2019
15% Попуст за резервации и целосна уплата до 28.02.2019
10% Попуст за резервации и целосна уплата до 30.04.2019

 

Ценовник во PDF

Цени 2021

Цените се по ЛИЦЕ за пакет: превоз+сместување, во € без попуст

период ноќевања 1/2 студио 1/3 студио
13.06 – 21.06 7 170 € 160 €
20.06 – 28.06 7 190 € 176 €
27.06 – 05.07 7 205 € 190 €
04.07 – 12.07 7 220 € 203 €
11.07 – 19.07 7 240 € 220 €
18.07 – 26.07 7 250 € 246 €
25.07 – 02.08 7 250 € 246 €
01.08 – 09.08 7 250 € 246 €
08.08 – 16.08 7 250 € 246 €
15.08 – 23.08 7 240 € 220 €
22.08 – 30.08 7 210 € 193 €
29.08 – 06.09 7 165 € 153 €
05.09 – 13.09 7 135 € 126 €
12.09 – 20.09 7 120 € 113 €
19.09 – 27.09 7 110 € 103 €
26.09 – 04.09 7 100 € 96 €

Цените се во € плаќањето е во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
Доплата за туристичка такса 0,5€ по соба на ден (се плаќа во објектот)
Безжичен интернет вклучен во цената.
Доплата за клима уред 7€ на ден
Во цената Е вклучен превоз

 

Напомена:
Термините се дадени со денот на ПОАЃАЊЕ, сместувањето по објекти е следниот ден.
Попуст за сопствен превоз 40€ по лице.

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Превоз

Термините се дадени заедно со денот на ПОАЃАЊЕ, сместувањето по објекти е следниот ден.
Во студио дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител

 

Доплати :
Доплата за трансфер од Штип до Велес  10€ по лице
Деца од 2-11.99 год на допол.легло – БЕСПЛАТНО (плаќаат само превоз од 50€
Доплата за користење клима 5€ на ден (се плаќа во вилата).
Патничко и здравствено осигурување

Време на поаѓање превоз по лице од Скопје за Закинтос :

18:30 h Скопје (Дрводекор) Трансфер до Битола
19:30 h Велес (бензинска Мак Оил, мотел Македонија) Трансфер до Битола
18:30h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – доплата 10€
19:45 h Сирково (бензинска Црна Река)
20:45 h Прилеп (бензинска Лук Оли) 
21:30 h Битола (Пред спортска Сала) 
20:00 h Струга (Хотел Дрим-паркинг) Трансфер до Битола – доплата  5€
20:00 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – доплата 5€
20:15 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) Трансфер до Битола – доплата 5€
21:00 h Ресен (автобуска станица) Трансфер до Битола – доплата 5€

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Опис

Закинтос е еден од најубавите острови на јонско море. Изобилува со места кои треба да ги посетите, долги и чисти песочни плажи, скриени заливи со високи карпи, мали и интересни острови. Навечер има богат ноќен живот со премногу кафичи, барови и ноќни клубови. Препорачано за млади и авантуристи кои преферираат активен одмор.
Шести по ред во низата на острови, познати како “Јонските браќа“, Закинтос е уште познат под Италијанското име Цветот на истокот, дадено од Венецијанците кои овде биле присутни неколку стотици години и оставиле неизбришлив траг во историјата, традицијата и карактерот врз жителите на овој преубав остров…Со своите природни убавини, прекрасни плажи, места за забава, Закинтос е секоја година вбројуван во 10-те топ дестинации за летување на Медитеранот.
Лаганас е местото кое го одбравме за Вас, оддалечено 9 км. од Занте – главниот град на островот, изобилува со многу маркети, сувенирници, ресторани, кафетерии, диско-клубови, ноќни барови и секако – долга песочна плажа, која се протега долж местото.

Локација
Вилата се наоѓа на левата страна од главната улица во Лаганас (гледано кон морето), едно од најинтересните гратчиња во Закинтос, на само 10 км од главниот град – Занте.

Плажа
150 метри од градската песочна плажа.

Опис на објектот
Сите студиа располагаат со кујна, тоалет, телевизор, тераса, безжичен интернет и клима (доплата 7 € на ден). Во склоп на вилата се наоѓа и базен кој Ви е на располагање од 08 – 22 часот секој ден.

1/2 студио: два единечни кревети (или еден брачен)
1/3 студио: три единечни кревети (или еден брачен и еден единечен)

Услови

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за “early booking”:
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.  

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Во студио/апартман е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат.
По завршувањето на Вашиот престој должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

GPS

ГПС координати: 37.729969, 20.872194

Локација

Закинтос е еден од најубавите острови на јонско море.
Вилата се наоѓа на левата страна од главната улица во Лаганас (гледано кон морето), едно од најинтересните гратчиња во Закинтос, на само 10 км од главниот град – Занте.

Политики на ANNA 7 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

ANNA 7 ноќи Лаганас, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло