TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Belagio 3*

Достапни соби

1/6 Дуплекс АПП

Максимално гости:
6

Дуплексите се состојат од 2 спални соби во кои има по 2 легла.
Сите дуплекси се исти: дневна со кујна и две посебни спални соби + 2 софи во трпезаријата.
Макс. капацитет: 5 возрасни

1/5 Дуплекс АПП

Максимално гости:
5

Дуплексите се состојат од 2 спални соби во кои има по 2 легла.
Сите дуплекси се исти: дневна со кујна и две посебни спални соби + софа во трпезаријата.
Макс. капацитет: 5 возрасни.

1/4 Дуплекс АПП

Максимално гости:
4
Максимален бр. на деца:
1

Дуплексите се состојат од 2 спални соби во кои има по 2 легла.
Сите дуплекси се исти: дневна со кујна и две посебни спални соби
Макс. капацитет: 4 возрасни

Хотел
ГРЦИЈА
Фурка
Epar.Od. Paliouriou-Afitou, Kassandria, Greece
070 202 777, 047 202 777
AGIOS GEORGIOS
7 ноќи

Цени 2024

 

Цените се СОБА / 8 дена 7  ноќевања / СЕ ВКЛУЧЕНО

термини 2 возрасни 2 возрасни+1 дете
(2-12 г.)
2 ворасни+2 деца
(2-12 г.)
3 возрасни 3 возрасни + 1 дете
(2-12 г.)
01.06-08.06 447 447 647 537 697
08.06-15.06 516 516 716 620 780
15.06-22.06 723 723 923 868 998
22.06-29.06 781 781 981 937 1.098
29.06-06.07 804 804 1.004 965 1.098
06.07-13.07 884 884 1.084 1.061 1.198
13.07-20.07 919 919 1.119 1.103 1.259
20.07-27.07 988 988 1.188 1.185 1.299
27.07-03.08 988 988 1.188 1.185 1.299
03.08-10.08 988 988 1.188 1.185 1.299
10.08-17.08 988 988 1.188 1.185 1.299
17.08-24.08 988 988 1.188 1.185 1.299
24.08-31.08 965 965 1.165 1.158 1.259
31.08-07.09 919 919 1.119 1.103 1.159
07.09-14.09 804 804 999 965 1.099
14.09-21.09 516 505 716 620 780
21.09-28.09 447 447 647 537 697

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Термините обележани со црвено се промо цени и на нив не следува попуст
Програмата СЕ ВКЛУЧЕНО 3 оброци со вклучени локални пијалоци, користење на базен, како и сите содржини на хотелот.
Хотелот располага со трикреветни соби со дополнителен лежај за второ дете

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања за соба
Услуга СЕ ВКЛУЧЕНО
Користење безжичен интернет
Паркинг (ограничени места)

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 1,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
Услови за рана разервација:
Уплата 30% од износот на аранжманот
Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

Важни напомени :
* Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место.
* Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
* Сместување во собите е после 14 часот (локално време)
* Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
* Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
* Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите
* Попустите не може да се комбинираат…
Сместувањето е согласно капацитетот на кревети
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,

Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер..
Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите.
Димензиите на креветите во капацитетите во Грција се разликуваат од нашите стандарди.
Грчкиот стандард: единечен кревет 70-90см x 180-190см, брачен кревет 120-160см со 180-190см

 

Превоз

 

Време на поаѓање и цена за превоз по лице од Скопје за Халкидики (секоја сабота):
04:00 h Скопје (Дрводекор)  45€
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)  45€
05;30 ч Кавадарци (бензиска пумпа Дреново) 45€

Време на поаѓање и цена за превоз по лице од Битола за Халкидики: (секоја сабота):
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп – на перон)  40€
03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола  40€

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10€ од редовната цена за поаѓањата од Скопје,
Деца до 1,99 години: бесплатно

Поаѓање од Грција:
Поаѓање од Грција за МК
Фурка 13:45 часот (локално време)
Сивири 14:00 часот (локално време)
Калитеа 14:15 часот (локално време)
Неа Потидеа 14:30 часот (локално време)

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

 

Хотел

 

Хотелот се наоѓа на прекрасна локација, опкружен со бујна зелена борова шума и зеленило, на 400 метри од песочната плажа на Фурка, на полуостровот Касандра, Халкидики. Хотело е добар избор за вашиот идеален семеен одмор.

Собите се 1/2+1 и додатен лежај за второ дете, или спие во кревет со родител.

Информација околу димензиите на креветите:
Единечен кревет  75х185 см
Брачен (мали димензии) кревет 120х 185 см
Помошен кревет 65х175 см

 

ГПС

 

40.00526272491561, 23.386172825649588

 

Важни информации

Политики на Belagio 3*

Удобности

 • Безжичен интернет
 • Забрането пушење цигари
 • Клима уред
 • Лекар на повик - доплата
 • Лоби
 • Под-плочки

Оцени од гости (0 Оцени)

Belagio 3* Фурка, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло