TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Детски камп

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Вила
МАКЕДОНИЈА
Охрид
5 ноќи

Детски летен камп Scоut – Охрид
06-11.08.2024

Нашиот летен камп е дизајниран да ги задржи децата ангажирани и забавувани во текот на
нивниот престој. Од спорт и игри до уметност и занаети, нашиот дневен распоред е преполн со активности кои ќе ги одржат децата активни. Нашите едукативни часови покриваат широк спектар на теми, од наука и природа до јазик и култура, така што вашето дете може да продолжи да учи дури и додека е на одмор.

Но, тоа не е се! Нaшиот камп се наоѓа на само неколку чекори од Охридското езеро, каде што вашето дете може да ужива во широк спектар на активности на плажа, пливање, нуркање, кајакарење. А нашиот искусен тим секогаш е покрај децата за да ги надгледува и да им помага, затоа можете да бидете сигурни дека вашето дете е безбедно и одлично се забавува.

Учесниците на кампот ќе бидат сместени во детскиот извиднички камп со три оброка на ден и ужинка. Сместувањето е во мини бунгалови во 3 и 4 креветни соби со сопствено купатило. Локалитетот нуди богата природа и уредени шумски патеки за пешачење, спортски игралишта за рекреација и спортување. За групи, клубови, тимови со повеќе од 20 учесници ќе бидат обезбедени двокреветни соби за тренерите и инструкторите.

 

Цена :  9500 денари (можност за плаќање на рати)
Ограничен број места (краен рок на пријавување 15.04.2024)

  

Во цената е вклучено :
Превоз Битола – Охрид Битола со туристички автобус
5 ноќевања во Охрид, во извидничкиот камп SCOUT  (Скаут)
3 оброци на ден (појадок, ручек, вечера + ужина)
24 часа надзор на децата, (педагози и доктор)
Секојдневно чистење на соби
Уникатна програма со спортски, забавни и едукативни активности,

Активности на кампот:
Креативни работилници
Тимски игри (кошарка, одбојка, фудбал, ракомет)
Забавни активности (кино на отворено, караоке, пижама парти, талент шоу и многу други)
Ретро игри од детството
Пешачење во природа, дружење покрај огнот
Кајак и суп даски

   Напомена : Возраст на деца од 11-15 години

 

Политики на Детски камп

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

Детски камп Охрид, МАКЕДОНИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло