TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Хит пакети Будва

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Вила
ЦРНА ГОРА
Будва
9 ноќи

Приватно сместување во соби со и без сопствено кулатило

Цени 2024

 

Цена по лице 10 дена / 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз

термини I  категорија II  категорија
19.06 – 28.06.2024 149 129
28.06 – 07.07.2024 169 149
07.07 – 16.07.2024 195 169
16.07 – 25.07.2024 215 189
25.07 – 03.08.2024 219 195
03.08 – 12.08.2024 219 195
12.08 – 21.08.2024 205 175
21.08 – 30.08.2024 185 159
30.08 – 08.09.2024 159 129

Цените се во €, плаќањето е во денарска противредност 1€ = 62 денари.

 

Туристичката такса не е вклучена во цената и изнесува (се плаќа во агенцијата)
Возрасен 1 € на ден
Деца 2-12 год. 0,50 € на ден
Деца од 2-12 год. со сопствен кревет 30% попуст;
Деца од 2-12 год без сопствен кревет 50 % попуст;
I категорија е соба со сопствено купатило;
II категорија две соби делат едно купатило;
Доплата за еднокреветна соба е 70% од дадената цена за сместување;

Аранжманот вклучува приватно сместување во зависност од одбраната категорија во двокреветни и трокреветни соби кај првата категорија и двокреветни соби кај втората категорија, за 9 ноќевања и автобуски превоз;
Вилите се оддалечени 300 – 400 метри од Словенска плажа;

Пакет во ресторан: 9 полупансиони ( појадок и вечера )
Возрасен: 93 €
Деца 2-12 год. детски оброк: 47 €
Појадокот е во термин од 08.00ч до 11.00ч а вечерата од 18.00ч до 22.00ч.
Рестораните се наоѓаат во круг од 50 – 100 метри од сместувањето;

 

Превоз

 

Поаѓањето е ден однапред од дадените термини:
(пример 18.06., 27.06., 06.07…. )

Поаѓања од:
Прилеп 20;30ч,
Кавадарци 21;30ч,
Неготино 21;45ч,
Штип 21;30ч,
Велес 22;30ч,
Скопје во 23;30ч.

Одбитокот за сопствен превоз е 10 € по патник

Услови

Се патува со лична карта или пасош не постар од 3 месеци од денот на враќање.
Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за исправноста на патните исправи.
Патниците за време на патувањето се должни да ги почитуваат во целост актуелните мерки за претпазливост и безбедност како и инструкциите од пратителот на патувањето.
Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање.
Собите се напуштаат во 9 ч, а сместувањето по 13 ч,
За хигиената во студијата за време на престојат се грижат самите клиенти.

Важат Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )

Политики на Хит пакети Будва

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

Хит пакети Будва Будва, ЦРНА ГОРА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло