TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Akrothalassia 2*

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Хотел
ГРЦИЈА
Лептокарија
7 ноќи

Цени 2024

 

Цените е по лице за 8 дена 7 полупансиони ( без превоз )

Датуми Двокреветна Tрикреветна Tрикреветна  SV Четирикреветна
 25.05 – 01.06.2024 219 219 229 219
 01.06 – 08.06.2024 239 239 249 239
 08.06 – 15.06.2024 269 269 279 269
 15.06 – 22.06.2024 289 289 299 289
 22.06 – 29.06.2024 329 329 339 329
 29.06 – 06.07.2024 349 349 359 349
 06.07 – 13.07.2024 349 349 359 349
 13.07 – 20.07.2024 369 369 379 369
 20.07 – 27.07.2024 399 399 409 399
 27.07 – 03.08.2024 399 399 409 399
 03.08 – 10.08.2024 399 399 409 359
 10.08 – 17.08.2024 399 39 409 399
 17.08 – 24.08.2024 349 349 359 349
 24.08 – 31.08.2024 309 309 319 309
 31.08 – 07.09.2024 289 289 299 289
 07.09 – 14.09.2024 249 249 259 249
 14.09 – 21.09.2024 219 219 229 219
 21.09 – 28.09.2024 189 189 199 189

Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Попусти, доплати: 

Прво дете во трикреветна соба до 4.99год – бесплатно
Второ дете во трикреветна соба до 4.99год – бесплатно
Прво дете 5-11,99 во трикреветна соба 50% попуст од цената на возрасен
Прво и второ дете 5-11,99 во четирикреветна соба 50% попуст од цената на возрасен
Второ дете во четирикреветна соба од 0-4.99 – бесплатно
Трето возрасно лице во трикреветна или четирикреветна соба 20% попуст
Доплата за еднокреветна соба – 70%

Во цената Е вклучено:
7 полупансиони
Безжичен интернет
Користење клима уред

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 1,50 евра на ден за соба (се плаќа во објектот)

Информации, услови:
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

Важат Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )

Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер..
Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите.
Димензиите на креветите во капацитетите во Грција се разликуваат од нашите стандарди.
Грчкиот стандард: единечен кревет 70-90см x 180-190см, брачен кревет 120-160см со 180-190см

 

Превоз

 

Напомена:
во зависност од бројот на патници наизменично можно е превозот да оди и преку Меџитлија и преку Евзони

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање:

Град – место поаѓање возрасен дете 2-12 г
 Скопје – Дрводекор 04:00 45 € 35 €
 Велес – БП Макпетрол-кружен тек 04:30 45 € 35 €
 Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес 03:40 60 € 50 €
 Неготино – бензинска, Неготино 05:00 45 € 35 €
 Граничен премин – бензинска Шимов 06:00 45 € 35 €
 Битола – Автобуска станица Транскоп 04:00 40 € 30 €
 Прилеп – БП Селида, трансфер до Битола 03:15 40 € 30 €
 Струга – Хотел Дрим 02:15 50 € 40 €
 Охрид – БП Лук Оил излез Битола 02:30 50 € 40 €
 Ресен – Автобуска станица 03;15 50 € 40 €

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

ЧАС И МЕСТО НА ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА

Грчко време Македонско време Летовалиште
14;00 13;00 Лептокарија

ТА ТУРИСТ го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
Поради густиот сообраќај во летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

 

ГПС

 

40.060262, 22.561240

 

Hotel Akrotalasia

 

Хотелот се наоѓа во областа Пиериа, Лептокарија, на 1км одалеченост од центарот на Лептокарија, со идеална локација за оние кои преферираат мирен одмор.
Сместен на прва линија од плажата, има ресторан, базен, кафе бар, детско игралиште и рецепција.
Вкупно 18 соби, секоја опремена со клима (вклучена во цената), мини фрижидер, сателитска телевизија, интернет, тоалет/туш, фен, балкон/тераса.

Услугата е полупансион (појадок на шведска маса) вечера на сет мени.
Започнува со работа на 25.05.2024

 

Лептокарија

 

Лептокарија (село од лешник) се наоѓа во подножјето на планината Олимп, на околу 100 км од Солун.
Се смета за едно од најубавите одморалишта во Грција.
Шеталиштето, топлото море и прекрасната песочна плажа се само дел од привлечностите на Лептокарија.

Местото е идеално за семејства со деца, за оние кои сакаат вистински одмор, и за млади кои сакаат добра забава.
Многу продавници, таверни, кафулиња, ресторани, бутици и летна врева се печат на Лептокарија.
Местото има многу игралишта, забавни паркови, како и огромен парк со детски активности, лулашки….

Секоја вечер кружат два воза низ Лептокарија, кои по релативно ниски цени ги носат туристите на обиколка. Главната улица е исто така главното шеталиштето каде има многу кафулиња, ресторани.
За оние кои бараат и забава, има дискотеки и барови покрај плажата…

Цените се многу пониски од другите одморалишта.
Кафулињата и рестораните ги нудат своите специјалитети по многу пониски цени.
Сепак најевтин е пазарниот ден во вторник, каде освен свежо овошје и зеленчук….

Добра патна мрежа, ја поврзува Лептокарија со сите околни места што можете да ги посетите.
Местото има сè што му треба на еден град.

Лептокарија е едно од ретките одморалишта каде можете да пиете вода од чешма.
Интересно е што ноќе нема горштини како во други места бидејќи има влијание планината Олимп.

 

Информации

 

Во случај патникот да го откаже аранжманот:
– од 60 до 45 дена пред патувањето се наплатува 5% од аранжманот
– од 44 до 30 дена пред патувањето се наплатува 10% од аранжманот
– до 30 дена пред патувањето се наплатува 30% од аранжманот
– од 29 до 15 дена пред патувањето се наплатува 50% од аранжманот
– од 14 до 5 дена пред патувањето се наплатува 80% од аранжманот
– од 5 до 0 дена пред патувањето или во текот на патувањето 100% од аранжманот.
Напомена: 
За отказ на резервации уплатени по специјални понуди (SPO), рана резервација (EB)
или резервации во последен момент-last minute (LM), не се враќа уплатениот аванс

Важат општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )

Политики на Akrothalassia 2*

Удобности

  • Безжичен интернет
  • Клима уред
  • Под-плочки

Оцени од гости (0 Оцени)

Akrothalassia 2* Лептокарија, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло