TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Kaliambos

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Апартман
ГРЦИЈА
Лептокарија
7 ноќи

Цени 2024

Цена за НАЕМ на студио/апартман за 8 дена 7 ноќевања

термини 1/2 студио 1/3 студио
25.05-01.06 69 89
01.06-08.06 109 129
08.06-15.06 139 169
15.06-22.06 169 199
22.06-29.06 209 239
29.06-06.07 239 269
06.07-13.07 269 299
13.07-20.07 279 309
20.07-27.07 309 339
27.07-03.08 309 339
03.08-10.08 309 339
10.08-17.08 309 339
17.08-24.08 309 339
24.08-31.08 259 289
31.08-07.09 209 239
07.09-14.09 179 199
14.09-21.09 139 159
21.09-28.09 89 99

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Клима уредот е со доплата од 5 € на ден
Автобуски превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

НАПОМЕНА:
Аранжманите кои се во рамките на ПРОМО понудите не подлежат на промена и не е можна рефундација на
средствата.

Информации, услови, попусти
Цените обележани со црвено се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите од понудата. Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

Важат Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )

 

Превоз

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање:

Град – место поаѓање возрасен дете 2-12 г
 Скопје – Дрводекор 04:00 45 35
 Велес – БП мотел Македонија 04:30 45 35
 Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес 03:40 60 50
 Неготино – бензинска, Неготино 05:00 45 35
 Граничен премин – бензинска Шимов 06:00 45 35
 Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 04:00 40 30
 Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола 03:15 40 30
 Струга – Хотел Дрим 02:15 45 35
 Охрид – БП Лук Оил излез Битола 02:30 45 35
 Ресен – Автобуска станица 03;15 45 35

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

ТА ТУРИСТ го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
Поради густиот сообраќај во летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер..
Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите.
Димензиите на креветите во капацитетите во Грција се разликуваат од нашите стандарди.
Грчкиот стандард: единечен кревет 70-90см x 180-190см, брачен кревет 120-160см со 180-190см

 

Вила Kaliambos

 

Вила KALIAMBOS „B“ категорија – се наоѓа на левата страна од местото, на 200 м. од главната улица, и САМО 30 м. од прекрасната песочна плажа. Секоја соба е опремена со модерно опремена кујна, ТВЦ, ТВ и КЛИМА (со доплата – 5 € на ден).

Спецификација на собите:
Двокреветно (1/2) студио : 1 брачен кревет, комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (источна страна – поглед кон море, со тенда) и клима.
Трикреветни (1/3) студио: 1 брачен кревет + 1 единечен кревет, комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (источна страна – поглед кон море, со тенда) и клима.

 

ГПС

 

GPS : 40.064673, 22.567205

 

Важни информации

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст.
Попустот важи само на редовни цени. – попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата) – Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. ТУРИСТ

Отказни трошоци во случај на отказ на услугите  
Патникот може во секој момент да се откаже од патувањето/услугите и тоа треба да го направи во писмена форма.
Датумот на писмениот отказ претставува основа за пресметка и наплата на отказните трошоци (во однос на основната цена на аранжманот).
Отказните трошоци што се наплатуваат во случај патникот да се откаже од резервираната услуга / индивидуален престој се различни за секој објект/хотел и тие ке бидат составен дел во понудата.
Доколку не се опишани во понудата други услови се применуваат и во сила и со важност се
Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )

– за отказ од 60 до 45 дена пред патувањето се наплатува 5% од аранжманот
– за отказ од 44 до 30 дена пред патувањето се наплатува 10% од аранжманот
– за отказ до 30 дена пред патувањето се наплатува 30% од аранжманот
– за отказ од 29 до 15 дена пред патувањето се наплатува 50% од аранжманот
– за отказ од 14 до 5 дена пред патувањето се наплатува 80% од аранжманот
– за отказ од 5 до 0 дена пред патувањето или во текот на патувањето се наплатува 100% од аранжманот.

Напомена: 
За отказ на резервации уплатени по специјални понуди (SPO), рана резервација (EB) или резервации во последен момент-last minute (LM), не се враќа уплатениот аванс потребен за резервација на услугите според описот и условите на програмата.

Политики на Kaliambos

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

Kaliambos Лептокарија, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло