TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Mons Zlatibor 4*🚕

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Хотел
4 ѕвезди
СРБИЈА
Златибор
1 ноќи

Цени 2024

 

Цена по лице на ден 19.02 – 29.04.2024

сместување опис Максимум лица Цена по лице
 Studio комбинирана соба 2+1 помошен лежај 44
 App lux дневна + 1 спална 2+2 помошни лежаи 50
 App Comfort дневна + 1 спална 2+2 помошни лежаи 47
 App Mons дневна + 2 спални 4+2 помошни лежаи 55

Цена по лице на ден 29.04 – 05.05.2024

сместување опис Максимум лица Цена по лице
 Studio комбинирана соба 2+1 помошен лежај 56
 App lux дневна + 1 спална 2+2 помошни лежаи 62
 App Comfort дневна + 1 спална 2+2 помошни лежаи 58
 App Mons дневна + 2 спални 4+2 помошни лежаи 67

Цена по лице на ден 05.05 – 01.07.2024

сместување опис Максимум лица Цена по лице
 Studio комбинирана соба 2+1 помошен лежај 44
 App lux дневна + 1 спална 2+2 помошни лежаи 51
 App Comfort дневна + 1 спална 2+2 помошни лежаи 48
 App Mons дневна + 2 спални 4+2 помошни лежаи 56

Цена по лице на ден 01.09 – 01.10.2024

сместување опис Максимум лица Цена по лице
 Studio комбинирана соба 2+1 помошен лежај 48
 App lux дневна + 1 спална 2+2 помошни лежаи 54
 App Comfort дневна + 1 спална 2+2 помошни лежаи 50
 App Mons дневна + 2 спални 4+2 помошни лежаи 60

Цена по лице на ден 01.10 – 29.12.2024

сместување опис Максимум лица Цена по лице
 Studio комбинирана соба 2+1 помошен лежај 46
 App lux дневна + 1 спална 2+2 помошни лежаи 51
 App Comfort дневна + 1 спална 2+2 помошни лежаи 48
 App Mons дневна + 2 спални 4+2 помошни лежаи 57

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

10% попуст за престој од минимум 4+ ноќевања

–  Сместувањето е бесплатно за деца до 7 години во придружба на двајца возрасни.
–  Деца на возраст од 7 до 12 години плаќаат 29 € по лице во придружба на двајца возрасни.
–  Доплата за вечера 12 по оброк за возрасни и деца над 7 г. и 6 за деца 2-7 години
–  Дополнителен кревет се доплаќа 60% од цената за возрасен на ден
–  Трето и четврто лице во Апартмани Монс плаќаат 70% од целосната цена.
–  Доколку едно лице престојува во сместувачката единица, цената се зголемува за 75%.
–  Оброците се служат на шведска маса доколку во хотелот престојуваат повеќе од 15 гости.
Во спротивно, гостинот избира оброк врз основа на анкета.
–  За загарантирана резервација потребно е да се уплати минимум 30% од сумата, а остатокот 14 дена пред датата
–  Во случај на непојавување, откажување или скратување на престојот на гостинот или групата, хотелот го задржува правото
да наплати во согласност со Политиката за надомест на штета.
–  Изнајмувањето на детско креветче е бесплатно.
–  Плаќањето на хотелските услуги во готово на рецепција во хотелот се врши исклучиво во динари (РСД).

Во цената Е вклучено:
Ноќевање со појадок
Користењето на спа центарот е ограничено на 90 минути дневно по лице.
Терминот мора да се резервира на рецепција во хотелот.
(сауна, парна бања, када за хидромасажа, солена соба, топла клупа)
Интернет
Детска игротека
Теретана
Паркинг

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса на ден за лице (се плаќа на рецепција)
Возрасен 120,00 динари и осигурување од 15,00 динари
За деца до 7 години се плаќа само осигурување во износ од 15,00 динари,
За деца од 7-15 г. такса од 60,00 динари и осигурување од 15 динари на ден

Сениор понуда
Период на користење цела година во достапни датуми*
Минимален престој: 2 ноќевања / 3 дена
20% попуст за постари лица над 60 години
Услуга полупансион
Користење на СПА центарот
Корпа со овошје во собата
Бесплатен Wi-Fi и паркинг
Попустот не важи за пакет аранжмани и празници
* Нова Година, Божиќ, Велигден и 1ви Мај……

 

Хотел

 

КАФЕ РЕСТОРАН
Современо опремен, со капацитет до 40 лица, кафе ресторанот на хотелот Монс ви нуди најразновиден избор на јадења за сите три оброци. Во текот на денот ви стои на располагање бар со бројни алкохолни и безалкохолни пијалоци. Во склоп на ресторанот има и удобно лоби каде што можете да го пиете омилениот пијалок или да го прочитате омиленото списание или книга.
ВЕЛНЕС и СПА
За да го комплетираат задоволството на гостите на располагање им се услугите на луксузниот СПА центар, кој располага со: солена соба, парна бања, финска сауна за ароматерапија, топла клупа и када за хидромасажа. Користењето на бањата е ограничено на 90 минути дневно по лице. Терминот мора да се резервира на рецепција во хотелот.
КОНФЕРЕНЦИСКА САЛА
Новитет во понудата на нашиот хотел е модерна конференциска сала опремена со најнова технологија. Доколку сакате да организирате конференција, деловен состанок, семинар, презентација, обука или градење тим, конгресната сала Монс Златибор е вистинскиот избор..
ИГРАЛИШТЕ ЗА ДЕЦА
Хотел и апартмани Монс размислува и за вашите најмлади, па ви ги обезбедуваат услугите на детска игротека каде што вашите момчиња и девојчиња ќе се забавуваат и ќе се дружат со своите врсници. Во разиграна атмосфера на безбеден и чист простор, вашите деца ќе можат да си играат со широк спектар на играчки, како и да се запознаат со останатите најмлади гости на хотелот. Опремен да обезбеди многу активности и забава за децата од најмала возраст, забавниот парк на Garni Hotel Mons е идеалното место каде што вашите деца можат да уживаат во различни игри прилагодени на нивната возраст.
ЗОНА ЗА ЗАБАВА
Доколку сте уморни од разни активности на планина, можете да се опуштите и да се забавувате во нашата зона. Овде можете да играте пинг понг или хокеј на воздух со вашите пријатели или членови на семејството или да уживате во омилената видео игра на најмодерната конзола сами или во друштво. Забавната зона е исто така совршено место за средба со други гости на хотелот.
МАСАЖА
Масажата е терапевтска уметност, вештина на функционален допир чија цел е да се постигне добро здравје и релаксација. Позитивните ефекти од масажата се многубројни – позитивно делува на нервниот систем, кожата, коските и кардиоваскуларниот систем. Нудиме бројни масажи кои ќе го ублажат стресот, ќе се релаксираат и ќе ве подготват за долги прошетки низ Златибор. ТЕРЕТАНА
Современиот начин на живот многу често знае да биде безмилосен, па затоа фитнесот, како најпристапна и најраспространета форма на рекреација, делува многу ефикасно на целото тело, а многу е важно да се истакне неговиот антистрес ефект. Опремена со најсовремена фитнес опрема и реквизити, теретаната во хотелот Гарни Монс ќе ви помогне да останете фит и во форма за различни физички активности на планина, како и да ја подобрите вашата здравствена состојба.

 

Соби

 

СТУДИО
Удобна просторија со можност за подготовка на храна.
Можност за сместување до 3 лица:
Соба со брачен кревет кој може да се подели на два кревети (2 душеци 90×200см)
Кауч, кујна (основни елементи + фрижидер, електричен котел…)
Бања (туш кабина, подно греење, фен за пешкири, фен за коса, бањарка, папучи)
Кабловска телевизија, ДВД плеер, телефон, безжичен интернет, полнач за мобилен телефон по барање на гостинот, сеф на рецепција, централна клима, бебешко креветче по желба на гостинот, сеф….

АПАРТМАН ЛУКС
Погоден за 1-4 лица, има дневна соба, спална соба со брачен кревет, комплетно опремена кујна и бања.
Идеален е и за деловни луѓе и за семејство или група пријатели.
Во апартманите:
Дневна соба со софа кревет за 2 лица
Спална соба со брачен кревет кој може да се подели на два кревети (2 душеци 90×200см)
Кујна (основни елементи + фрижидер, електричен котел…)
Бања (туш кабина, подно греење, фен за пешкири, фен за коса, бањарка, папучи)
Кабловска телевизија во секоја од собите, ДВД плеер, телефон, безжичен интернет
Полнач за мобилен телефон по барање на гостинот, сеф на рецепција, централна клима, бебешко креветче (на барање), сеф

АПАРТМАН МОНС
Овој тип на апартмани нуди удобен и пријатен простор за одмор за најмногу 6 лица.
Се состои од пространа дневна соба, две изолирани спални соби, комплетно опремена кујна, како и бања со подно греење и туш кабина. Излезот на терасата ви дава поглед на идиличниот пејзаж на Златибор.
Во апартманите:
Дневна соба со софа кревет за 2 лица
Спална соба со брачен кревет кој може да се подели на два кревети (2 душеци 90×200см)
Спална соба со брачен кревет (160×200см)
Кујна (основни елементи + фрижидер, електричен котел)
Бања (туш кабина, подно греење, фен за пешкири, фен за коса, бањарка, папучи)
Кабловска телевизија во секоја од собите, ДВД плеер, телефон, безжичен интернет
Полнач за мобилен телефон по барање на гостинот, централна клима, бебешко креветче (на барање), сеф

 

Услови

 

ВАЖИ ЗА ТУРИСТИЧКА АГЕНЦИЈА (СУБ-АГЕНТ) И ЗА ПАТНИКОТ:

За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозит уплатен при самото резервирање од страна на суб-агентот или патникот, а со целосна уплата 14 дена до пред поаѓање.

Сместување во собите после 14;00 часот ( прв ден )
Напуштање на собите до 11;00 часот ( последен ден )

Сите лични податоци кои се внесуваат во системот за резервирање се користат само и единствено за потребите на резервацијата.

Сите посебни потреби од страна на хотелот се потврдуваат на лице место од страна на самиот хотел.
Ако таквите дополнителни потреби изискуваат дополнително плаќање истото го плаќа патникот и треба да се направи на лице место за време на престојот во хотелот.
Туристичката агенција не признава дополнителни трошоци кои не се впишани во ваучерот, а ги побарал патникот во хотелот.

Категоријата на хотелите се определува според законодавните одредби на соодветната држава.
Информацијата за услугите и конфорот кои што секој хотел ги нуди се осигурани од самите хотели.

Суб-агентот или патникот има право да ја откаже или промени резервацијата според

Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука ) или ако хотелот си има своја политика во тој случај се применуваат тие услови.
Промена или откажување на резервација за време на празници до 40 дена пред пристигнување е без пенали.
Промена или откажување на резервација за време на празници помалку од 40 дена пред пристигнување, суб-агентот или патникот плаќа 100% од целата резервација.
Хотелот прифака рекламации во рок од 48 часа.
За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на патникот и од овластените во хотелот.
Хотелот не прима домашни миленици

Агенцијата не сноси одговорност за загуба на облека, пари и документи оставени во собата на хотелот.

Агенцијата не сноси одговорност за штети настанати при неисполнување или нецелосно исполнување на услугата при појава на непретпоставена или виша сила која што не може да се предвиди или избегне од страна на агенцијата или нејзините суб агенти ако истите совесно ги извршиле своите должности.

Агенцијата не сноси одговорност за неточно потполнети обрзаци за резервација од страна на патникот. Неправилното пополнување на името може да доведе пограничните служби да не ви дозволат влез во соодветната земја и да ви се откаже престојот.

Агенцијата не сноси одговорност, не ги обештетува и не ги компензира туристите кои се откажале од користењето на услугата или на дел од неа.
Агенцијата не ги компензира туристите за трошоци направени надвор од платената услуга.

Агенцијата не сноси одговорност пред туристот за неиздавање на виза кога тоа се бара. При поднесување на редовни документи и неиздавање на виза на туристот платените суми не се враќаат. При неиздавање на виза поради поднесување на непотполни или неточни документи, предходни криминални дејствија на туристот во соодветната земја, незапазување на роковите за поднесување на документите, како и не пријавување на интервју во конзуларните служби каде тоа се бара, услугата се поништува и се задржуваат пенали

Агенцијата не сноси одговорност за дејствија на погранични и царински служби, авиокомпании, автобуски и железнички превоз и не ги обештетува туристите независно од тоа дали поради таквите дејствија туристите неискористиле дел од услугите или целата услуга.

При штети кои што се нанесуваат во хотелите конретниот извршител или извршители прифаќа/ат материјална одговорност за штетата на лице место кога тоа се бара од оштетениот. Агенцијата не прифаќа трошоци по тој основ и не е должна никакви компензации или обештетувања

Агенцијата не прифаќа трошоци поврзани со консумацијата за храна и пијалоци надвор од платената услуга и опишана во ваучерот издаден на клиентот.

Важат Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )

Политики на Mons Zlatibor 4*🚕

Удобности

 • Безжичен интернет
 • Забрането пушење цигари
 • Клима уред
 • Козметика за бања
 • Лекар на повик - доплата
 • Лоби
 • Парна бања
 • Сауна
 • Сеф на рецепција
 • Солена соба
 • Телевизор
 • Тоалет-туш кабина
 • Централно греење

Оцени од гости (0 Оцени)

Mons Zlatibor 4*🚕 Златибор, СРБИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло